Menu
Sepetim

Antrasit Kum Filtre

Antrasit Kum Filtre
Antrasit Kum Filtre
1.668,70TL
Eski Vergi: 1.390,58TL
 • Marka: AQUA
 • Ürün Kodu: D-EKM-AN
 • EAN: 0726199143068

 

Antrasit Kum Filtre

listelenen fiyat 35kg için geçerlidir.

ANTRASİTİN TANIMI

Siyah renkli, parlak taneciklidir. Yeryüzündeki en yaşlı kömür olduğundan dolayı yüksek karbon değerine sahiptir.
Ayrıca uçucu madde değerinin düşüklüğü kolay tutuşmasını engeller ve ısınma amaçlı kullanılmaz.
Antrasit EN 12909 standartlarına göre sınıflandırılmıştır. Doğal antrasit , askıda katı maddeler olarak adı geçen suda çözünmeyen kil , çamur ve tortuların giderilmesi , içme sularında okside edilmiş demir ve mangan giderilmesi ve kazanlarda silis kaçağının önlenmesi için kullanılmaktadır. Antrasitten sonra uygulanacak arıtım ürünlerinin tortudan korunmasını sağlar. Böylece su tortusuz, renksiz ve saydam bir görünüm kazanır. Antrasit filtrelerde ise filtrasyon, hem süzme etkisiyle hem de adsorpsiyon etkisi ile de gerçekleşir. Doğru uygulama yapıldığı takdirde 8-10 mikron hassasiyette çok kaliteli bir filtrasyon elde edilebilir.

 

Özellikler

EN -12909 standartına uygun üretilen, İngiltere ‘deki madenlerden çıkarılan özel olarak seçilmiş, doğal, sert ve temiz filtrasyon antrasitidir. Her türlü kullanım suyu, atık su, proses suyu ve yüzme havuzu sularının arıtılmasında kullanılabilir. Suya SiO2 bırakmaz.

 

Ambalaj

25 lt veya BIG-BAG

 

 

Uygulama ve Kullanım Alanı

Askıda katıların filtrasyonu

Yüzey ve kuyu suyularınınfiltrasyonu

Koagülant eklenmiş suların filtrasyonu

Aktif karbon filtreler, iyon değiştirici reçineler ve reverseosmozmembranlarının korunması için ön filtrasyon

Yüzme havuzu sularının filtrasyonu

Kondensatlarınfiltrasyonu

 

Atıksularınfiltrasyonu

 

 

ANTRASİT


      Yeryüzünün en eski ve karbon bakımından en zengin kömür çeşididir. Oluşumu 200- 300 milyon yıl öncesine dayanan antrasitteki karbon yüzdesi 90-95’i bulur. Koyu füme ve siyah renkli sert, parlak ve kırılgan  yaşlı bir kömür türüdür.  İçerdiği safsızlık çok azdır. Karbon miktarı ise çok yüksektir.
 Antrasit EN 12909 standartlarına göre sınıflandırılmıştır. Doğal antrasit , askıda katı maddeler olarak adı geçen suda çözünmeyen kil , çamur ve tortuların giderilmesi , içme sularında okside edilmiş demir ve mangan giderilmesi ve kazanlarda silis kaçağının önlenmesi için kullanılmaktadır. Antrasitten  sonra uygulanacak arıtım ürünlerinin tortudan korunmasını sağlar. Böylece su tortusuz, renksiz ve saydam bir görünüm kazanır. Antrasit filtrelerde ise filtrasyon, hem süzme etkisiyle hem de adsorpsiyon etkisi ile de gerçekleşir. Doğru uygulama yapıldığı takdirde 8-10 mikron hassasiyette çok kaliteli bir  filtrasyon elde edilebilir.


Antrasit : Doğal antrasit ; suda çözünmeyen kum .çamur ve tortu ve partiküllerin giderilmesi , içme sularında okside edilmiş demir ve mangan giderilmesi ve kazanlarda silis kaçağının önlenmesi için kullanılır. Kendisinden sonra uygulanacak arıtım elemanlarının tortudan korunmasını sağlar. Böylece su. minimum mikronojlara inerek tortusuz, renksiz ve berrak bir görünüm kazanır kullanılan tüm kontrol valfleri servis ve ters yıkama işlemlerini otomatik olarak yapar. Sistemi oluşturan Quartz, Antrasit mineralleri ve lineer elyaf takviyeli epoxy kaplı polietilen tank dünya gıda normlarına uygundur.

Ambalaj Şekilleri:
25 Kg Çuval
1 Tonluk Big Bag çuvallarda

 Ölçüler:0.800-1.600 mm      1-3 mm 

 • Antrasit

  Özellikler

  EN -12909 standartına uygun üretilen, İngiltere ‘deki madenlerden çıkarılan özel olarak seçilmiş, doğal, sert ve temiz filtrasyon antrasitidir. Her türlü kullanım suyu, atık su, proses suyu ve yüzme havuzu sularının arıtılmasında kullanılabilir. Suya SiO2 bırakmaz.

  Ambalaj

  25 lt veya BIG-BAG

  Uygulama ve Kullanım Alanı

  • Askıda katıların filtrasyonu
  • Yüzey ve kuyu suyularınınfiltrasyonu
  • Koagülant eklenmiş suların filtrasyonu
  • Aktif karbon filtreler, iyon değiştirici reçineler ve reverseosmozmembranlarının korunması için ön filtrasyon
  • Yüzme havuzu sularının filtrasyonu
  • Kondensatlarınfiltrasyonu
  • Atıksularınfiltrasyonu
 •  

 • 0%
 • 0%
 • 0%
 • 0%
 • 0%

Antrasit Kum Filtre Üzerindeki Değerlendirmeler

Toplam Değerlendirme (0)
bu ürüne yorum eklemek için burayı tıklayın.


WhatsApp
0 855 5555555