Menu
Sepetim

HD-50 Hidrojen Zenginleştirici Anti-oksidan Alkali Filtre

HD-50 Hidrojen Zenginleştirici Anti-oksidan Alkali Filtre
HD-50 Hidrojen Zenginleştirici Anti-oksidan Alkali Filtre
Stokta yok
HD-50 Hidrojen Zenginleştirici Anti-oksidan Alkali Filtre
HD-50 Hidrojen Zenginleştirici Anti-oksidan Alkali Filtre
HD-50 Hidrojen Zenginleştirici Anti-oksidan Alkali Filtre
967,87TL
Eski Vergi: 806,56TL

HD-50 Hidrojen Zenginleştirici Anti-oksidan Alkali Filtre

 


Hd-50 ile ters ozmoz işlemi, hidrojen bakımından zengin bir alkali su sağlayarak tamamlanır.

 

Vücudun pH'ını düzgün bir şekilde dengelemeye yardımcı olan alkali su elde etmek ve böylece sağlık ve sağlıklı yaşam sağlamak.

 

Hidrojen moleküllerine bağlı antioksidan etki, hücreleri bazı hastalıklardan ve hücresel yaşlanmadan sorumlu radikallerden korur.

 

 

Hidrojen açısından zengin suyun takviyesi, tip 2 diyabetli veya glikoz toleransı bozulmuş hastalarda lipit ve glikoz metabolizmasını geliştirir.

 

Oksidatif stres, yaygın olarak diyabet, hipertansiyon ve ateroskleroz gibi çeşitli bozukluklarla ilişkili olarak kabul edilir. Hidrojenin indirgeyici bir etkiye sahip olduğu iyi bilinmektedir. Bu nedenle, tip 2 diabetes mellitus (T2DM) veya bozulmuş glikoz toleransı (IGT) olan hastalarda hidrojen açısından zengin su alımının lipit ve glikoz metabolizması üzerindeki etkilerini araştırdık. Diyet ve egzersiz terapisi ile kontrol edilen T2DM'li 30 hastada ve IGT'li 6 hastada randomize, çift kör, plasebo kontrollü, çapraz çalışma gerçekleştirdik. Hastalar, 8 hafta boyunca 900 ml / gün hidrojen bakımından zengin saf su veya 900 ml plasebo saf su, 12 haftalık arınma periyodu ile tükettiler.

Oral glukoz tolerans testi ile değerlendirilen birkaç oksidatif stres, insülin direnci ve glikoz metabolizması biyobelirteçleri, başlangıçta ve 8. haftada değerlendirildi. Hidrojen açısından zengin su alımı, modifiye edilmiş düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) kolesterol seviyelerinde (yani LDL'nin net negatif yükünü arttıran modifikasyonlar), küçük yoğun LDL ve idrar 8-izoprostan seviyelerinde% 15.5 oranında önemli düşüşlerle ilişkilendirildi. (P <.01),% 5.7 (P <.05) ve% 6.6 (P<.05). Hidrojen açısından zengin su alımı, oksitlenmiş LDL ve serbest yağ asitlerinin serum konsantrasyonlarının azalması ve adiponektin ve hücre dışı-süperoksit dismutazın plazma seviyelerinin artması eğilimi ile de ilişkilendirilmiştir. IGT'li 6 hastanın dördünde hidrojen açısından zengin su alımı oral glukoz tolerans testini normalleştirdi. Sonuç olarak, bu sonuçlar hidrojen bakımından zengin suyla takviyenin T2DM ve insülin direncinin önlenmesinde faydalı bir rol oynayabileceğini düşündürmektedir.

Metabolik sendrom, obezite, insülin direnci, hipertansiyon ve dislipidemi içeren kardiyometabolik risk faktörleri ile karakterizedir. Oksidatif stresin metabolik sendromun patogenezinde önemli bir rol oynadığı bilinmektedir.

Bu çalışmanın amacı, hidrojen açısından zengin suyun (1.5-2 L / gün) açık bir etiketin etkinliğini, potansiyel metabolik sendromlu 20 denek üzerinde 8 haftalık bir çalışmayı incelemektir. Hidrojen bakımından zengin su, içme suyuna metalik bir magnezyum çubuk (hidrojen konsantrasyonu; 0.55-0.65 mM) yerleştirilerek, aşağıdaki kimyasal reaksiyonla üretildi; Mg + 2H 2 O → Mg (OH) 2  + H 2 . 8 hafta boyunca hidrojen bakımından zengin su tüketimi% 39'luk bir artışla sonuçlandı ( p<0.05) antioksidan enzim süperoksit dismutaz (SOD) ve idrarda tiobarbitürik asit reaktif maddelerde (TBARS) % 43 azalma ( p <0.05). Ayrıca, denekler yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) -kolesterolünde% 8'lik bir artış ve başlangıçtan 4. haftaya kadar toplam kolesterol / HDL-kolesterolünde% 13'lük bir azalma göstermiştir. 8 haftalık çalışma sırasında açlık glikoz seviyelerinde bir değişiklik olmamıştır. Sonuç olarak, hidrojen bakımından zengin su içmek metabolik sendrom için potansiyel olarak yeni bir terapötik ve önleyici stratejiyi temsil etmektedir.

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

HD-50 Hidrojen Zenginleştirici Anti-oksidan Alkali Filtre Üzerindeki Değerlendirmeler

Toplam Değerlendirme (0)
bu ürüne yorum eklemek için burayı tıklayın.


WhatsApp
0 855 5555555