.
Menu
Sepetim

Latifoğlu Su Arıtma Blog RSS Besleme

02.22.22 ENDÜSTRİYEL MEMBRAN
admin 0 75
CSM RE4040-BLN Acı Su için Düşük Basınç Sınıfı RO Elemanı, 4" x 40"Diğer tuzdan arındırma işlemleriyle karşılaştırıldığında, CSM RO Membranlarının kullanımı performansta, maliyet etkinliğinde ve daha uygun bakımda belirgin iyileşmeler gösterir. Ancak, RO sisteminin çalışması için gerekli olan enerji maliyetleri, tüm bakım ücretinin büyük bir bölümü..
08.19.21 ORMAN YANGINLARI
admin 0 711
ORMAN YANGINIÖzellikle sıcak havalarda görülen orman yangınları bitki örtüsünü,ekosistemi ve doğal hayattaki hayvan popülasyonu etkiler.Orman Yangınlarının Nedenleri-İhmal ve dikkatsizlik nedeniyle çıkan orman yangınları-Ormanda güvenlik tedbiri alınmadan ateş yakılması-Yakılan ateşin söndürmeden bırakılması-Sönmemiş sigara izmariti ve kibritin yer..
05.24.21 Su Arıtma Cihazı ile Ne Kadar Tasarruf Sağlarız?
admin 2 582
Su arıtma sistemleriyle birlikte kolayca sağlıklı suya ulaşmayı başarmış bulunuyoruz.  Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler sayesinde hem suyunuzu sağlıklı bir şekilde arıtıyorsunuz hem de taze ve güvenilir bir suya ulaşmış oluyorsunuz. Peki su arıtma cihazlarının aynı zamanda bizi ekonomik rahatlığı da kavuşturduklarının farkında mıyız? Bir..
02.16.21 Koronavirüs geçirenlerde tat ve koku kaybı ne kadar sürer?
admin 5 377
Koronavirüs geçirenlerde tat ve koku kaybı ne kadar sürer?Covid-19 geçiren hastalarla yapılan ayrıntılı çalışmalarda, koku almada bozukluk hissettiğini ifade edenlerin oranının yüzde 85, tat almalarının bozulduğunu ifade edenlerin oranının ise yüzde 88 olduğu görüldü. KBB Uzmanı Prof. Dr. Murat Topak, koronavirüsün tat ve koku duyularını köreltmesi..
01.20.21 SU ARITMA CİHAZI YEDEK PARÇALAR BAĞLANTI ŞEMASI
01.08.21 Su Arıtma Cihazı Filtre Bağlantı
admin 4 1601
Su Arıtma Cihazı Filtre BağlantıSu Arıtma Cihazı Housing Filtre Bağlantı ŞemasıHousing filtre açma anahtarı için tıklayınız.Su Arıtma Cihazı İnline Filtre Bağlantı Şeması..
11.03.20 YAŞAM ÜÇGENİ NEDİR? NASIL OLUŞTURULUR?
admin 11 442
Yaşam üçgeni, deprem anında uygulanabildiği durumda enkaz altından sağ çıkmamızı sağlayacak en önemli deprem önlemlerinden biri. Evlerimizin içinde hayatta kalacağımız kadar büyüklükteki boşluklara hayat üçgeni denir.YAŞAM ÜÇGENİ NASIL OLUŞTURULUR? Deprem anında bina içindeyseniz;Kesinlikle panik yapılmamalıdır.Sabitlenmemiş dolap, raf, pencere vb...
10.20.20 OMURGA SAĞLIĞI İÇİN BOL SU İÇİN
admin 7 381
OMURGA SAĞLIĞI İÇİN DOĞRU DURUŞ VE BOL SU ÖNEMLİ13 öneriyle omurga sağlığı korunabilirFazla kilolardan kurtulun:Her fazla beş kilo bel ağrısı riskini %5 artırır.Sırt çantasına dikkat:Sırt çantası vücut ağırlığınızın %15’ini geçerse bel ağrısına yol açar.Susuz kalmayın:Vücudunuzun %60’ı sudan oluşmaktadır. Susuz kalmak ya da az su tüketmeniz kasları..
10.20.20 OSTEOPOROZ NEDİR ?
admin 0 312
20 Ekim Dünya Osteoporoz Günü-En sık görülen metabolik kemik hastalığı-Osteoporoz nedir: Vücudumuzdaki kemiklerin sertliklerinin azalması, kalitelerinin azalması ve daha zayıf bir hale gelmesine neden olan, tüm iskelet yapımızı etkileyen bir hastalıktır.Osteoporoz hastalığı tüm dünyada 3 kadından birisini ve 50 yaş üzerindeki 5 erkekten birisini et..
09.22.20 AMAZON PRİME
admin 1 481
Amazon Prime Türkiye diziler ve filmler ile ülkeye giriş yaptı! Amazon Prime nedir ve nasıl üye olunur?Amazon Prime Türkiye diziler, filmler ve bazı fırsatlar ile kullanıcıların erişimine açıldı. 19 farklı ülkede halihazırda faaliyetini sürdüren Amazon Prime, Türkiye serüvenine başladığını duyurdu. Aylık 7 lira 90 kuruş gibi bir bedelle üyelik eriş..
09.18.20 SU ARITMA CİHAZI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ !!!
2 574
SU ARITMA CİHAZI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİÖn 2 Yada 3 Filtrenin Ne kadar Önemi var?1. Filtre: Spun veya sediment filtre Housing (açık sistem) sistemlerde 1.filtrenin hassas tortu filtresi mutlaka altve üste contalı olmalıdır.Piyasada ekonomik olması açısından genelde contasız tercih edildiğinden mevcut hassas 5 mikron olması gereken filtre %62 t..
09.11.20 LG CHEM MEMBRAN SAHTEKARLIĞI
3 770
LG Chem RO MembranıTers Ozmoz MembranıTescilli nanoteknoloji (TFN) ile yapılan su arıtma filtresi LG Chem , yenilikçi İnce Film Nanokompozit (TFN) teknolojisine dayalı NanoH 2 O ™ deniz suyu ve acı su RO Membranları üretmektedir .Deniz Suyu RO Membranlarımız endüstri lideri tuz reddi (% 99,89) sağlar. Büyük tuzdan arındırma projeleri kazanmada büyü..
07.28.20 SU ARITMA CİHAZLARINDA FİLTRE YIKAMA PROSEDÜRÜ
admin 1 1365
 Almış olduğunuz ürünün sağlıklı çalışabilmesi için aşağıda yazılan yıkama prosedürlerini uygulamanız önemle rica olunur.1-Tank vanası kapatılmalı ve arıtılmış su musluğu açılmalıdır.Pompalı modellerde fiş prize takılmalı ve küresel vana açılmalıdır.Atık hattının gideceği yer, bir gider hattı olmalı ve önü açık, su birikintisi oluşturacak bir yer o..
04.09.20 ENDÜSTRİYEL ATIK SU PROJELENDİRME NEDİR ?
04.09.20 ENDÜSTRİYEL SU ARITMA VE ŞARTLANDIRMA SİSTEMLERİ NEDİR ?
0 499
ENDÜSTRİYEL SU ARITMA SİSTEMLERİYerel arıtma tesislerinin mevcudiyeti ve etkin işletilmesi, sanayi kuruluşları için belirlenmiş bağlayıcı bir yasal gerekliliktir. Atık su arıtımı, yalnızca ekolojik çevresel etkiyi en aza indirgemekle kalmayıp, proses ihtiyaçları için arıtılmış su kullanımı sayesinde önemli maddi varlıklardan tasarruf edilmesini sağ..
Gösterilen: 1 ile 15 arası, toplam: 100 (7 Sayfa)
Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek için çerezleri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz.. Gizlilik İlkeleri.